
PhD in
PhD ammatilliseen suuntaan ”Economics” VUZF University

Apurahat
Johdanto
Tärkeä
- Ph.D. Ohjelmia tarjotaan henkilökohtaisena, kokopäiväisena, osa-aikaisena ja etäopiskeluna. Ei ikävaatimuksia.
- Liikkuva pääsy ympäri vuoden.
Akkreditointi
- Ison-Britannian ja Bulgarian akkreditointi
- EU: n ja kansainvälisesti tunnustettu tutkintotodistus
Jokaisella taloudellisella tai johtamisongelmalla on taloudellisia ja kirjanpidollisia näkökohtia. Ilman näitä aloja koskevia tietoja ei olisi mahdollista löytää tehokkaita ongelmaratkaisuja.
VUZF tarjoaa seuraavat Ph.D. ohjelmat:
- ”Rahoitus ja vakuutus”
- ”Kirjanpito, valvonta ja analysointi”
Ph.D. -tutkimuksen kesto tutkinto on enintään 3 vuotta (kokopäiväisen ja yksilöllisen suunnitelman muodossa) ja enintään 4 vuotta (osa-aikatyönä)
ohjeet
Tohtorikoulutusohjelmat muodostavat suuren määrän ammattitaitoa "Economics":
Liiketoiminta, rahoitus, vakuutus, sosiaali- ja sairausvakuutus, pankkitoiminta, markkinointi ja myynti, kirjanpito ja valvonta, auditointi ja hallinta, innovaatio, yrittäjyys, yrityspsykologia, kiertotalous ja kestävä hallinta, pääomamarkkinat ja investoinnit, kiinteistösijoitus, Blockchain-innovaatio, hallinta tietotekniikassa teollisuus, rahoitusmatematiikka ja kaikki taloustieteeseen liittyvät asiat
