MasterLawKandidaattiMBAHealthcareCoursesOnline
Keystone logo
Universidade Santiago de Compostela PhD psykologisissa prosesseissa ja sosiaalisessa käyttäytymisessä
Universidade Santiago de Compostela

PhD psykologisissa prosesseissa ja sosiaalisessa käyttäytymisessä

3 Years

Espanja, Galicialainen

Täysaikainen

Hakemuksen jättämisen määräaika

Oct 2025

EUR 200 / per year

Kampuksella

Johdanto

Psykologian tohtoriohjelman toteuttaminen syntyy USC: n sosiaali-, perus- ja metodologisen psykologian osaston ehdotuksena tarpeeseen saada käyttöön mekanismi sosiaali- ja käyttäytymistieteiden tohtoreiden kouluttamiseksi Galician yliopistojärjestelmässä.

Tähän ehdotukseen osallistuva tutkijaryhmä pystyy tarjoamaan riittävät resurssit takaamaan uusien pätevien tutkijoiden kouluttamisen tavoitteiden noudattamisen psykologian yleissektorilla, ja niillä on erilaiset profiilit, joihin sisältyy sekä psykologisten perusprosessien tutkimus kokeellisesta näkökulmasta , kuten psykologisten prosessien tutkiminen sosiaalisissa yhteyksissä.

Ohjelmassa pohditaan mahdollisuutta jatkaa tohtoriopintoja sekä päätoimisesti (suositeltu modaalisuus) että osa-aikaisesti, jotta myös näillä aloilla työskentelevillä psykologeilla on mahdollisuus kouluttautua lääkäreiksi.

tutkimusalueet

  • psykologisia prosesseja
  • Sosiaalinen käyttäytyminen

Ihanteelliset opiskelijat

Pääsymaksut

Opetussuunnitelma

Ohjelman tulos

Tietoja koulusta

Kysymyksiä